ENGLISH

Erika Hornáková

Erika píše: "Peťka ďakujem :-) máte pravdu.. keď som sa vyfotila po prvý raz a pozrela sa ako vyzerám (ono na fotke je to fakt iné, pravdivejšie ako reálne :D a niekedy aj hrôzostrašnejšie :D :D ) tak som takmer zaplakala. Ja som si celý ten čas myslela, že mám len pár kilečiek navyše a veď šak to nie je tak hrozné, ale bolo veru... Som šťastná, že som sa dostala po p. Július Karabinoš a Lenka Bóriková, malo sa tak stať a stalo sa :D (y) a pravda je i taká, že som nechcela sklamať nielen seba, ale aj ich a vlastne aj ľudí, ktorí mi neboli naklonení a stále tvrdili, že to nedám a nezvládnem :D to ma tiež hnalo, chcela som im ukázať kde je tá cesta".

Erika Hornáková na FaceBooku, 28. júna 2015

Výsledok chudnutia v súťaži Jarná premena 2015

Môj príbeh za mojím pravým JA...

Celý život som bojovala s nadváhou rovnako, ako viaceré ženy. Už ako dieťa som bola malá guľôčka. Ani na základnej škole sa to nezmenilo. Od puberty, až po tridsiaty deviaty rok som skúšala rôzne diéty, no zakaždým som stagnovala a bola som znovu na samom začiatku.

Erika Hornáková 1

Jojo efekt nesklamal nikdy a ako bonus som získala vždy o niekoľko kilečiek viac. Pri mojej výške 155 cm sa moja váha pohybovala od 86 kg až po 74,5. Ak som sa aj priblížila niekedy k 65 kg, tak naozaj len na chvíľku a znovu sa ručička na váhe pohla smerom hore. Nemala som pevnú vôľu a priznám sa, že som bola príliš lenivá na pohyb. Nikdy ma nelákala postava modeliek, ktoré pôsobili skôr ako anorexičky a nie ako zdravé ženy s dávkou energie a s takou tou svojou ženskosťou, ktorá by sa z nás nemala vytratiť, ani na ceste premeny, či po nej. No štvalo ma, že som si nemohla na seba v mojom veku obliecť to, čo som chcela a čo sa mne páčilo. A to nehovorím o fučaní pri každom fyzickom výkone, stačilo niekoľko schodov a lapala som po dychu.

Mám dosť fyzicky náročnú prácu, starám sa o svoju vlastnú malú rodinnú farmu a nikdy som sa nestravovala pravidelne. To bol prvý kameň úrazu, pretože omylom som sa domnievala, že čím menej budem jesť, tým viac budem chudnúť. Čudovala som sa. Hovorila som si: veď ja priberiem už aj z pohľadu na prázdny hrniec. Všetko to bolo zlé. Ani športu som nikdy neholdovala, jediné, čo ma bavilo bolo plávanie a v dvanástich rokoch som tajne cvičila s otcovými činkami. Keď na to prišiel, tak mi ich zobral a bolo docvičené. To jediné ma bavilo, no nikdy som sa k tomu už viac nedostala. Až jedného dňa. Starostlivo som skúmala nahá pred veľkým zrkadlom a cítila som, že moje telo ma prosí o zmenu. Bolo unavené večnými diétami, ale i značnou nadváhou a pochybujem, že sa niektorej žene s tukovými vankúšmi jej telo v takom stave páči. Ale nielen telo, ale i duša bola už z toho unavená. Mala som len dve možnosti. Buď urobím správny životný krok, ktorý ma niekam posunie a dokážem s tým žiť už naveky a hlavne šťastne a v zdraví, alebo sa zmierim s tým, že budem vekom tučnejšia a tučnejšia. A to som nemala v pláne ani náhodou. Nemohla som dopustiť, aby som si takmer v štyridsiatke pripadala ako tetuška.

Erika Hornáková 2

Prácu pána Júliusa Karabinoša a jeho stránku som sledovala niekoľko rokov, no nikdy som sa neodhodlala osloviť ho. Práve ten moment pri pohľade na svoje nahé telo v zrkadle bol prvý krok so sebou niečo spraviť. Vtedy mi napadlo, že možno by prijali i iné ženy poradiť ako schudnúť pretože nás je naozaj mnoho. A tak som zorganizovala a zavolala k nám na Myjavu pána Júliusa Karabinoša a Lenku Bórikovú, ľudí, ktorí ma vždy svojou premenou fascinovali na seminár o chudnutí a zdravej výžive. Úžasne ma nakopli a motivovali, toto sa zatiaľ nepodarilo nikomu a som typ človeka, ktorého, keď niečo nadchne a začne baviť, tak sa toho nepustím a idem si za tým. Vypracovali mi program ušitý priamo mne na mieru a šla som na to. Okrem iného som absolvovala s nimi aj metodický tréning priamo v ich fitness v Nitre, ktorý bol pre mňa veľkým prínosom, pretože naozaj je veľmi dôležité vedieť, ako správne cvičiť.

Erika Hornáková 3

Okrem pravidelnej návštevy fitness - clubu u nás na Myjave som sa rozhodla, že si pridám k tomu ešte i power jogu. Tieto dva športy idú k sebe naozaj skvele. Moja počiatočná váha pri premene bola 74,5 kg. Od 1. júna 2014, kedy som začala podľa programu pána Júliusa a Lenky som vážila 72 kg. Dnes vážim 59 kg, čo je teda o -15,5 kg menej, ako na samom začiatku. Ľudia z môjho okolia sú prekvapení, vravia mi, že vyzerám mladšie, krajšie a šťastnejšie. Že zo mňa vyžaruje sexepíl. Nuž, ktorú ženu by to nepotešilo! Ešte stále som však v premene, ale už teraz viem, že do cieľa prídem úspešne. Veľmi rada posúvam svoje hranice možností, pretože si myslím, že ak človek naozaj chce, dokáže neuveriteľné veci, čo sa mi potvrdilo u mňa samej v rôznych oblastiach. Vďaka týmto dvom ľuďom, pánovi Júliusovi Karabinošovi a pani Lenke Bórikovej a aj vďaka svojmu odhodlaniu, vytrvalosti a bojovnosti, ktorá vo mne bola vždy, som prešla kus cesty. Ďakujem!

Erika Hornáková

Niekoľko fotografií od Eriky